דף הבית » הדרכת חתנים

הדרכת חתנים

קורס הדרכת חתנים

כאשר בחור מקבל את ההחלטה הכי חשובה לחיים ובוחר את בחירת ליבו לאחר התרשמות קצרה ע"י מס' פגישות, ובפרט שמעולם לא היה לו הכרות עם המין השני, ללא הדרכה ברורה, הכוונה וכלים הן ברובד ההלכתי והן ברובד האישי, אין כמעט סיכוי שיוכל להצליח להקים בית מוצלח, וזאת מכיוון שאשה שונה במהותה מהאיש, מכמה וכמה בחינות, ולכן חובה לקבל הדרכה ברורה מאדם ירא שמיים, אכפתי ואיכותי שיש לו גישה לתחום.

גדולי ישראל בעבר ובהווה הורו בעניין הדרכת חתנים שזהו לימוד חובה למען יזכו להקים בית נאמן בישראל מתוך קדושה, אהבה ואחווה שלום ורעות.

מטרת הקורס לתת הכשרה וכלים להדרכת החתן הן מבחינה הלכתית ע"י לימוד כל ההלכות הנוגעות לו עם התמקדות בחישובי העונות, הרחקות, והנהגות, ליל הכלולות וכו' , והן מבחינה פרקטית – הדרכה לחיי זוגיות פוריים וטובים, תוך שימת דגש על ליווי החתן גם לאחר חתונתו ושמירת הקשר עמו.

מוסר הקורס הינו הרב יעקב אגסי בוגר ישיבת ,"כנסת חזקיהו" – כפר חסידים מדריך חתנים מוסמך, בעל ניסיון של עשר שנים בתחום.

מקום הלימודים: ירושלים ובני ברק

משך הקורס: 12 מפגשים במשך כ-3 חודשים

מחיר הקורס : 2000 ש"ח

תנאי קבלה: המלצה עדכנית של רב המכיר את התלמיד, מנהל אורח חיים של שומר תורה ומצוות. המסלול מיועד לכל אדם נשוי מגיל 22 שיש לו גישה לתחום.

הסמכה : תעודה מהמכון באישור הרבנים.

נושאי הלימוד ההלכתי:

סיכום ההלכות בקצרה ההכרחיות ללימוד עם החתן לפי מנהגי הספרדים והאשכנזים , הלכות יחוד (בין האירוסין לנישואין) , מהי נדה? , דיני הרחקות, סדר טהרתה, נאמנות האשה

בדיקות הפסק טהרה, ו- ז' נקיים, כתמים, בדיקת אחות, ווסתות, דיני כלה (טבילה וחציצה), ליל החתונה )אישי), הלכות צניעות .

הדרכה לזוגיות:

המעבר בין הבדידות לזוגיות , השוני בין המינים, שותפות, "השנה הראשונה" – שנת הבניה, גודל מעלת הוויתור, הכרת הטוב , תמיכה רגשית ונפשית, דו שיח, ביקורת, הקשר עם המשפחה הסובבת