דף הבית » לימודי דיינות לתעודת "ידין ידין"

לימודי דיינות לתעודת "ידין ידין"

קורס הכשרת דיינים

תוכנית לימודים הסמכה והכשרה

לתעודת "ידין ידין" ברבנות הראשית לישראל

בית דיןבד"ץ "נתיבות שלום" שע"י המכון הארצי ללימוד מקצועות הקודש "מורשת אבות" הינו בית דין ובית הוראה המקיים לימודים והכשרות מעשיות בתחומים התורניים.

מטרתנו להכשיר אברכים, רבנים ובני תורה לבעלי מקצוע בתחומים תורניים מבוקשים. זאת על מנת לחזק את מקצועות היהדות ולהעניק להם אפשרות תעסוקה בתחום.

הלימודים ב"מורשת אבות" מקנים ידע נרחב, רחב היקף, עדכני וממוקד לצורך הכנה לבחינות המתקיימות ברבנות הראשית לישראל. מעבר לידע ההלכתי הנרכש, מעניקים הלימודים ידע פראקטי וכלים מקצועיים ומעשיים לעבודה בתחומים מבוקשים הקרובים לעולמם של בני תורה. הלימודים התורניים מועברים ברמה גבוהה על ידי תלמידי חכמים, דיינים, רבני קהילות וישובים המעשירים את התחומים הנלמדים בהמחשות מחיי היומיום ועולם המעשה.

תכנית הלימודיםמאזנים ופטיש
מפגש שבועי של 6 שעות אקדמיות.

שיטה לימוד ייחודית המכינה את הלומד למבחנים ההסמכה, זאת באמצעות שיעורי הלכה כתובים בפירוט רב ומביאים את כל השתלשלות ההלכה, החל מסוגיות הגמרא ועד לפסקי השו"ע ונושאי כליו עד לפסיקה בת זמנינו, קשר רצוף עם הרב התומך ומבחנים תקופתיים.

חומר הלימודים כולל את הסימנים הנדרשים ללימוד בהיקף של כ 3 דפים בשבוע.

משך התכנית: 5 שנים:
חלק א': חושן משפט חלק א' – 15 חודשים. עלות: 8500 ₪.
חלק ב': חושן משפט חלק ב' – 15 חודשים עלות: 8500 ₪.
חלק ג': חושן משפט חלק ג' – 15 חודשים עלות: 8500 ₪.
חלק ד': אבן העזר: 15 חודשים. עלות: 8500 ₪.

פראקטיקה:
אחר שנת לימודים ישולבו התלמידים כצופים בביה"ד פרטי וכ"ספרא דדייני" על מנת לרכוש פרקטיקה. בהמשך הלימודים, ישולבו התלמידים בהרכב ביה"ד כדיינים מהמניין.