דף הבית » קורס מוהלים

קורס מוהלים

לוגו רפואי

המכון הבנלאומי להכשרת מוהלים

קורס מילה יחודי ובלעדי המעניק הכשרה מקצועית יסודית ומקיפה למעוניינים לעסוק במלאכת המילה למעשה

עד לקבלת ההסמכה

ע"פ ההלכה, חובה למול כל תינוק יהודי בריא בן שמונה ימים. תפקיד המוהל הוא לוודא את כשירות התינוק לברית, להכינו פיזית, לערוך את הברית ולבצע ביקורת על החלמת התינוק לאחר מכן.

תהליך ברית המילה כולל מספר שלבים: חיתוך להסרת הערלה, הוצאת עור דק עם הציפורן הוא נקרא הפריעה ומצוות מציצת הדם. כמו כן חבישה ואמצעי ריפוי אחרים.
על המוהל להדריך את הורי התינוק על תהליך הברית וההכנות אליה, לערוך את טקס הברית והברית עצמה, ובדרך כלל גם לבצע ביקורת על החלמתו של התינוק בימים שאחרי המילה.
מוהלים קונים לעצמם שם על-ידי פרסום מפה לאוזן. בדרך כלל, מוהלים טובים קונים לעצמם שם טוב באזור מגוריהם, וכך יוצרים לעצמם מאגר לקוחות
.


איך רוכשים את המקצוע?

עפ"י ההלכה היהודית ולהבדיל עפ"י החוק במדינת ישראל, אין כל חובה למוהל להיות בעל רשיון כלשהו בכדי לשמש כמוהל. כל אדם רשאי לבצע ברית מילה.


רבים מהמוהלים בימינו לא עברו כל הכשרת מקצועית הלכתית / רפואית / כירוגית, אלא רבים מהם שימשו מוהלים ותיקים וכך למדו את המקצוע.


מכון "מורשת אבות" הינו המכון היחיד בארץ ובעולם המאפשר הכשרה מקצועית מקיפה ויסודית, הכוללת לימוד כל הנושא ההלכתי בהיבטו המעשי, הכשרה רפואיית ייעודית למוהל, הדרכות בנושא אנטומיה ורפואה, ביחס לשיטות חבישות מתקדמות, לידע על זיהומים ועל חיידקים, על כלי מילה וכירורגיה, ולימוד כיצד ניתן לבצע מילה באופן סטרילי. ותרגול מעשי של כל פעולות המילה ע"י מודלים יחודיים שפותחו לצורך העניין, המשווים מראה ממשי של ביצוע הברית.

הלימוד מועבר ע"י המוהל המומחה, ראש המכון הרה"ג מרדכי עזרן שליט"א, שתחת ידיו עברו תלמידים רבים בארץ ובעולם – ביניהם רבני קהילות ושכונות, רבני ערים, אברכים רופאים ופרמדקים וידוע כאחד המומחים הגדולים והפעילים בעל שם עולמי בתחום ברית המילה.

הלימודים מתבצעים באופן אישי ופרטני עם כל תלמיד בנפרד עד לרכישת מיומנות מוחלטת לביצוע בריתות בצורה הטובה ביותר.

כמו שרופא או פראמדיק לומדים רפואה לומדים על מערכות הגוף באופן מעמיק, כך גם תלמידי המכון לומדים את ההיבטים הרפואיים ברמה הטובה והגבוהה ביותר – החל מסכנות במהלך ההריון והלידה, אנטומיה של גוף האדם ומקום הברית, מערכת הנשימה, הלב, הדם, תהליך קרישת הדם, העצבים, השתן וההפרשה, פיזיולוגיה בסיסית, צהבת פיזיולוגית או פתלוגית, בדיקת כשירות התינוק לפני ולאחר הברית, מחלות וזיהומים, בדיקת מכתבי שחרור שניתנים בבתי החולים, בריתות וסיבוכים מולדים, שיטות מיוחדות ובלעדיות לחבישות לצורך עצירת דימומים, שימוש בתכשירים רפואים ועוד.

תרגול ברית מילה על בובות - לצורך שיפור הלימוד, ייצר המכון בובות הדגמה בלעדיות, מהראשונות בתחום, המאפשרות למתלמדים לתרגל את התהליך הטכני של פעולת המילה. כמו שמנתח לומד איך לנתח ומתרגל על בובות מיוחדות, או שניתן ללמוד כיצד לטפל ביולדת באמצעות בובות ללידה, וכמו שיש בובות לפתיחת ורידים, לתפרים ועוד. "בדרך זו אנו מעניקים להם פרקטיקה חשובה. למשל: כיצד למול נכון, חיתוך ישר ונכון צמוד למגן, זווית כניסת המגן, פריעה, חבישה, הפרדה, טקס ועריכת כלל הברית ועוד", ציין. חלק נוסף של ההכשרה הפרקטית החשובה כולל, כמובן, צפיה בעשרות סרטוני בריתות שונים ומגוונים באיכות גבוה מאד העומדים על היתרונות והחסרונות בכל טכניקות המילה הקיימות.

יצוין כי ללימודי האנטומיה מערכות הגוף החומר הרפואי והלימוד המעשי מצטרפים לימודי הלכה עדכניים העוסקים בכל השאלות ההלכתיות שמוהל נדרש להם במסגרת עבודתו. השיעורים מלווים בסרטונים בתמונות ובמצגות המאפשרים לראות באופן בלתי אמצעי על מה מדברת התיאוריה. כמו כן, ניתן לראות בדרך זו סיבוכים מולדים, בעיות רפואיות וכו' שדברים אלו לא תמיד היה ניתן לראותם בליווי מוהל ותלמיד כבעבר.

כמו כן בסיום הקורס ניתנת אפשרות לבוגרים לבצע בריתות מעשיות בפועל עפ"י בחירתם.


אנו מתחייבים כי בידי בוגרי הקורס ישנם את כל הכלים האנפורמטיבים והמעשיים לביצוע מלאכת המילה בצורה מושלמת. ועל כך יעידו רבים מבוגרינו משמשים כמוהלים בארץ ובעולם.

DOR_4895

תוכן הלימודים:

לימוד עיוני:

הלכתי- הלכות מילה והמסתעף עפ"י סיכומי הגמרות הראשונים והאחרונים הלכה למעשה בהיבטם הפרקטי.

רפואי - הכשרה רפואית ייעודית, המקנה למוהל כלים מעשיים לביצוע ברית רפואית תוך התייחסות להבטים הרפואיים והכירורגיים בכל התהליך.

לימוד מעשי:

לימוד כל טכניקות המילה השונות.

השימוש בכלי המילה והכירורגיה ובתכשירים התרופתיים היעודיים.

תרגול מעשי סימולטני של כל פעולות המילה וטקס הברית על מודלים דמויי מקור.

צפייה בסרטוני מילה הממחישים את כל החומר הנלמד.

בסיום תהליך ההכשרה יבצע המוהל בריתות בפועל. [בתשלום נפרד]

1 (19)

מבחן מסכם עיוני ומעשי למתן תעודת הסמכה.

משך הקורס – 50 שע' אקדמאיות

[כ- 8 - 10 מפגשים של ארבע שעות כל שיעור].

עלות הקורס- 5200 ₪, עד 10 תשלומים.

עלות הקורס בחו"ל - 3500 $.

דמי הרשמה - 100 ש"ח

עלות הקורס אינה כוללת רכישת הציוד וכלי המוהל.

אפשרות לקורס פרטי בארץ ישראל או בחו"ל

972-50-3601888

לצפיה בשיעור בעניין מילה כתיקונה

מפי ראש המכון הרה"ג מרדכי עזרן שליט"א

לחץ כאן

סירטוני בריתות בביצוע הרב עזרן ותלמידיו

סרטון 1 / סרטון 2 / סרטון 3 / סרטון 4 / סרטון 6 / סרטון 7 / סרטון 8 / סרטון 9 / סרטון 11 / סרטון 12 / סרטון 13 / סרטון 14 /

להורדת חומר הלימודים לקורסים לחץ כאן