מורשת אבות

מוהלים רפואיים

עפ”י ההלכה היהודית ולהבדיל עפ”י החוק במדינת ישראל, אין כל חובה למוהל להיות בעל רשיון כלשהו בכדי לשמש כמוהל.
כל אדם רשאי לבצע ברית מילה,

רבים מהמוהלים בימינו לא עברו כלל הכשרה מקצועית הלכתית או רפואית, אלא פשוט צפו במוהלים ותיקים וכך למדו את המקצוע.

קורס מוהלים רפואיים

ללמוד מהמומחים

מכון "מורשת אבות" הינו המכון היחיד והראשון מסוגו בארץ ובעולם שיסד ופיתח קורס מילה יחודי ובלעדי המעניק הכשרה מקצועית יסודית ומקיפה למעוניינים לעסוק במלאכת המילה למעשה עד לקבלת ההסמכה.
הלימוד מועבר ע"י ראש המכון הרה"ג מרדכי עזרן שליט"א שהינו מוהל מומחה ומנוסה, שתחת ידיו עברו תלמידים רבים שמשמשים כמוהלים פעילים בארץ ובעולם – ביניהם רבני קהילות ושכונות, רבני ערים, אברכים רופאים ופראמדקים וידוע כמומחה בעל שם עולמי בתחום אשר מבצע ומייעץ לרבים בבריתות המילה הרגילות ומורכבות והמסובכות ביותר.

ליווי אישי

אנו מאמינים שלימוד מקצועי ואיכותי חייב להתבצע באופן אישי ופרטני המותאם לכל תלמיד כפי כישוריו עד לרכישת מיומנות מוחלטת לביצוע בריתות בצורה הטובה ביותר. הנסיון מלמד שלימוד בקבוצות גדולות כנהוג במכללות אחרות אמנם הוא רווחי יותר אבל לא מאפשר לתלמיד להגיע לרמה המקצועית הנדרשת, ובהכרח בא על חשבון איכות הלימוד. לפיכך ההכשרה במכון מורשת אבות היא בקורסים אישיים ופרטיים ולא בקבוצות.

יסודי ומקיף

תכנית ההכשרה כוללת לימוד כל הנושא ההלכתי בהיבטו המעשי, הכשרה רפואיית ייעודית למוהל, הדרכות בנושא אנטומיה ורפואה, שיטות חבישות מתקדמות, מידע על זיהומים ועל חיידקים, הכרת כלי מילה וכירורגיה, וביצוע מילה באופן סטרילי. ניהול תהליך ברית מילה מא’ ועד ת’, לרבות הדרכת הורים וביצוע ההכנות לברית, ציוד המילה, טקס הברית ושמירה על קשר עם ההורים לאורך תהליך ההחלמה. בחלק הפרקטי התלמיד מבצע תרגול מעשי של כל פעולות המילה ע"י מודלים יחודיים שפותחו לצורך העניין, המשווים מראה ממשי של ביצוע הברית.

הכשרה רפואית

יצוין כי ללימודי האנטומיה, מערכות הגוף, החומר הרפואי והלימוד המעשי מצטרפים לימודי הלכה עדכניים העוסקים בכל השאלות ההלכתיות שמוהל נדרש להם במסגרת עבודתו. השיעורים מלווים בסרטונים בתמונות ובמצגות המאפשרים לראות באופן בלתי אמצעי על מה מדברת התיאוריה. כמו כן, ניתן לראות בדרך זו סיבוכים מולדים, בעיות רפואיות וכו' שדברים אלו לא תמיד היה ניתן לראותם בליווי מוהל ותלמיד כבעבר.

פרקטיקה

לצורך תרגול ושיפור הלימוד, פיתחו וייצרו סגל המרצים במכון בובות הדגמה בלעדיות, מהראשונות בתחום, המאפשרות למתלמדים לתרגל את התהליך הטכני של פעולת המילה בדיוק כפי שמתבצע במציאות, בדיוק כמו שרופא מנתח כירוג לומד ומתרגל. בדרך זו אנו מעניקים לתלמיד פרקטיקה חשובה. במקביל ההכשרה הפרקטית כוללת, צפיה בסרטוני בריתות שונים ומגוונים באיכות גבוה מאד העומדים על היתרונות והחסרונות בכל טכניקות המילה הקיימות. כמו כן בסיום הקורס ניתנת אפשרות לבוגרים לבצע בריתות מעשיות בפועל עפ"י בחירתם.

וזאת לתעודה

תעודת ההסמכה של המכון מהווה חותם ליוקרה ולמצוינות ובוגרינו בישראל ובעולם נהנים מביקוש גבוה, כיאה למוהלים מוסמכים אשר עמדו בהצלחה בכור המבחן ברמה הגבוהה ביותר.

התחייבות

אנו מתחייבים כי בידי בוגרי הקורס ישנם את כל הכלים האינפורמטיביים והמעשיים לביצוע מלאכת המילה בצורה מושלמת. ועל כך יעידו רבים מבוגרינו משמשים כמוהלים בארץ ובעולם.

משך תכנית ההכשרה – 3 חודשים – 66 שע’ לימוד אקדמאיות – 10-12 מפגשים.
עלות הקורס- 5200 ₪, עד 12 תשלומים
עלות הקורס אינה כוללת רכישת הציוד וכלי המוהל. [ניתן לרכוש באמצעות המכון במחיר מסובסד]