מורשת אבות

שוחטים

"שחיטה יש בה מצות עשה מדאורייתא ואם אינו יודע ימנה שליח לקיים המצווה בשבילו ובודאי דמצוה בו יותר מבשלוחו"  [כה"ח יו"ד סי' א' ס"ק ב']

כשרות הבשר

 תחום כשרות הבשר נחשב לאחד התחומים החשובים והמורכבים ביותר בענף הכשרות בדגש על תהליך השחיטה. במסגרת הקורסים מקצועיים של מכון “מורשת אבות”, המוסד הוותיק והמוביל בישראל ובחו”ל בתחום ההכשרה במקצועות התורניים, עוברים המשתתפים תהליך הכשרה יסודי ומקיף המקנה להם ידע הלכתי להכריע בסוגיות ההלכתיות מורכבות ויכולת ביצוע מקצועית גבוהה ביותר להיות בעלי אומנות מהטובים בתחומם.

תכנית הלימודים

ניסיון ומומחיות

הלימוד מועבר ע"י ראש המכון הרה"ג מרדכי עזרן שליט"א שהינו שוחט מומחה ומנוסה, המשמש כראש צוות השחיטה בשחיטות חבורה פרטיות עבור רבנים וקהילות קודש רבות. שתחת ידיו עברו תלמידים רבים שמשמשים כשוחטים פעילים במבחר ועדי הכשרות המהודרים בארץ ובחו"ל.

ליווי אישי

אנו מאמינים שלימוד מקצועי ואיכותי חייב להתבצע באופן אישי ופרטני המותאם לכל תלמיד כפי כישוריו עד לרכישת מיומנות מוחלטת לביצוע בריתות בצורה הטובה ביותר. הנסיון מלמד שלימוד בקבוצות גדולות כנהוג במכללות אחרות אמנם הוא רווחי יותר אבל לא מאפשר לתלמיד להגיע לרמה המקצועית הנדרשת, ובהכרח בא על חשבון איכות הלימוד. לפיכך ההכשרה במכון מורשת אבות היא בקורסים אישיים ופרטיים ולא בקבוצות.

יסודי ומקיף

תכנית ההכשרה כוללת לימוד כל הנושא ההלכתי בהיבטו המעשי עפ"י ספר הדרכה שחובר במיוחד לתכנית הלימודים המכיל בתוכו פסקי הלכה למעשה עפ"י כלל השיטות הנהוגות. במקביל חלק נוסף של ההכשרה הפרקטית כוללת, צפיה בסרטוני שחיטה שונים ומגוונים באיכות גבוהה ומצגות הממחישות את כל החומר הנלמד באופן בהיר וברור.

פרקטיקה

בחלק הפרקטי התלמיד מבצע תרגול מעשי במשחטות ובתי מטבחיים של כל פעולות השחיטה והבדיקה לרבות אומנות העמדת הסכין על הצד היותר טוב.

וזאת לתעודה

תעודת ההסמכה של המכון מהווה חותם ליוקרה ולמצוינות ובוגרינו בישראל ובעולם נהנים מביקוש גבוה, כיאה לשוחטים מוסמכים אשר עמדו בהצלחה בכור המבחן ברמה הגבוהה ביותר.

התחייבות

אנו מתחייבים כי בידי בוגרי הקורס ישנם את כל הכלים האינפורמטיביים והמעשיים לביצוע מלאכת המילה בצורה מושלמת. ועל כך יעידו רבים מבוגרינו משמשים כמוהלים בארץ ובעולם.

מכון מורשת אבות הוותיק והמוביל בענף ההכשרה התורנית, מעניק לתלמידים את המצע המלא להצלחה מקסימלית. לימוד אישי המבטיח קשר ישיר וחם עם ההמרצה, ונבחרת הרבנים המיומנים המנחים את הקורס, יחד עם השירות האישי והליווי המסור של צוות המרכז לכל אורך הדרך, הופכים את קורס השחיטה למבוקש ביותר בענף, ואת בוגריו, לשוחטים מבוקשים מן השורה הראשונה.

למה לך להתפשר על פחות מהטוב ביותר ?